Добре Дошли в тридесет и трета гестационна седмица!
След 32 гестационна седмица, Ви остават едва 7 седмици до края на Вашата бременност.
Добре Дошли в тридесет и трета гестационна седмица!
След 32 гестационна седмица, Ви остават едва 7 седмици до края на Вашата бременност.
С напредването на бременността се появяват симптоми като умора и усещане на тежест. Често срещан признат в 33 гестационна седмица са контракциите „Бракстън хикс“.
Много бременни в 33 г.с. страдат от проблеми със съня, храносмилането и изпитват сериозни болки в гърба и кръста. Разпространен симптом е подуването на крайниците и схващанията на краката.
Симптомите в осмия месец от бременността се проявяват в различна степен при всяка бременна, затова при нужда всяка жена трябва да се консултира с проследяващия бременността гинеколог.
Физическите промени за 33 гестационна седмица са свързани основно с увеличаване на дискомфорта. Появяват се неприятни явления като крампи, констипация, подуване и честа нужда за уриниране.
През 33 г.с. може да се появи задъхване поради натиска на корема върху диафрагмата. Хормоните Ви отново са във вихъра, което може да доведе до промени в кожата и косата, както и бърз растеж на ноктите.
Характерни за този период от бременността са контракциите „Бракстън хикс“ или т.нар. подготвителни контракции. Този вид контракции са по-леки от истинските и минават за няколко минути, особено когато бременната е в легнало положение.
Емоционалното състояние на жената в 33 гестационна седмица все още е изострено. Обикновено жените са по-чувствителни и напрегнати в този период.
В 33 гестационна седмица бебето продължава да нараства на килограми. То има напълно оформен мозък и нервна система.
Плодът започва да развива своя собствена имунна система, която да го предпазва от външни вируси и инфекции. Освен това в 33 г.с. белите дробове узряват и започват да произвеждат активни вещества, които позволяват дишане извън майчината утроба.
Костите на бебето постепенно стават по-твърди и здрави, с изключение на костите на черепа, които остават по-меки. Околоплодните води, от своя страна, намаляват, за да освободят място на нарастващото бебе. В резултат майката започва да усеща движенията му все по-силно.
Консултациите за проследяване на развитието на бебето трябва да продължат до самото раждане. Затова Ин Витро АГ Медицински център „Димитров“ предала специализиран пакет за проследяване на бременност, който гарантира преминаване на бременната през всички необходими прегледи и изследвания.
През 33 гестационна седмица най-важният риск, за който всяка бъдеща майка трябва да следи зорко, е опасността от преждевременно раждане.
Усложненията по време на бременност имат предупредителни знаци, които могат да бъдат различни при различните жени. Затова е от огромно значение, всяка бременна, при възникване на притеснение, незабавно да се свърже със своя гинеколог и да потърси лекарска помощ.
Важни прегледи в 33 гестационна седмица (чак до раждането) са изследванията за проследяване на сърдечната дейност на плода и запис на сърдечните тонове. Това са едни от основните задължителни изследвания по време на бременността.
Други прегледи, през които всяка бременна в 33 г.с. трябва да премина са, Късна фетална морфология – ултразвуково изследване, което проследява феталната структура и развитие на бебето. Другият задължителен тест за този период е Доплер – тест, който анализира циркулацията на кръвта в плода и кръвотока между бебето и майката
Бременността е уникално преживяване, индивидуално за всяка жена. Специалистите в Ин Витро АГ „Димитров“ предлага няколко съвета за бременните жени в тридесет и трета гестационна седмица:
Вече сте в 33 гестационна седмица, не се колебайте да запазите час за консултация с гинеколог в Ин Витро „Димитров“. Доверете се на нашите опитни специалисти в грижите за Вас и Вашето бебе по време на бременността и самото раждане.